MILK PEEL NEDİR?

Leave a comment

Milk Peel; ince çizgiler, cansız görünüm, kırışıklar, sivilce lekeleri, akne tedavisi  ve yağlı cildi dengelemek için kullanılan bir peeling. %50 Glikolik asit, %10 latik asit ve salisik asit içeriyor. %50 Glikolik asit oranı yüksek görünüyor olsa da laktik asit içermesi, hassas bir uygulama olmasını garantiliyor. Kısacası; cildi nemlendirirken soyan, uygulama süresi kısa  ve uygulama sonrası günlük yaşamınıza devam edebildiğiniz bir peeling uygulaması.

Her tür cilt tipinde rahatlıkla uygulanabiliyor.

Dermaceutic’in Milk Peel Uygulaması nasıl yapılıyor?

Cilt, peeling öncesi uygulanan bir temizleyici ile ( Cleanser 5) iyice temizlendikten sonra, göz bölgesi hariç tüm yüze ince bir tabaka halinde uygulanıyor. 2 dakikalık bir bekleme sürecinden sonra cilt suyla temizlenip, kaşınma hissi geçinceye kadar iyice arındırılıyor. Kişesel tecrübelerime dayanarak hafif bir uygulama olduğunu söyleyebilirim; cildim hassas olmasına rağmen, benim cildimde aşırı bir yanma batma olmadı. Sadece dudağımın üstünde hassasiyet biraz daha fazlaydı. O bölge biraz daha fazla suyla silindi ve geçti. Benim cildimde kızarma bile olmadı. Ancak kişiye göre farklılık göstermekle birlikte, hafif kızarıklık beklelenen ve normal karşılanan bir durum.

Uygulama sonrası cildin yatışmasına ve onarımına yardımcı olması için Dermaceutic‘in K Ceutic kremi uygulanıyor.  Uygulama sonrası cildimde gözle görünür bir parlaklık, canlılık vardı ve o gün rahatlıkla  güne devam edebildim. Sadece yüzümde biraz sıcaklık hissi vardı o kadar. Kesinlikle agresif bir peeeling uygulaması değil.

İşlem sonrasında geniş spektrumlu iyi bir güneş kremi kullanmak gerekiyor. Bu uygulama sonrası Dermaceutic markasının Sun Ceutic 50 anti-aging etkili güneş kremini kullanılabilir. Güneş kremi sadece bu tip işlemler sonrası değil, yaz kış herkesin  en önem vermesi gereken cilt bakım ürünü.

Milk Peelinge dönecek olursak; en az  4 uygulamalık bir kür öneriliyor. 4 uygulama sonrası alınan sonuçlar, örneklere bakıldığında ise harika görünüyor.

Bu tip uygulamalar için güneşin daha az görüldüğü sonbahar ve kış mevsimi daha uygun. Cilt soyulduğu için lekelenmelerin önüne geçmek içinde kış mevsiminde bile olsa iyi bir güneş kremi kullanmak gerekiyor.

 

Leave a Reply