CİLT YENİLEYİCİ AKTİF İÇERİK RETİNOL

Leave a comment

Cilt problemleri ve tedavileri söz konusu olduğunda; dermatologlar tarafından öncelikli olarak, iyileştirici ve yeniden yapılandırıcı özelliği diğer içeriklere göre oldukça yüksek olan retinollü ürünler (A vitaminli) tavsiye edilmektedir.

Retinol; A vitamininin en saf ve en aktif formudur. Retinol ne işe yarar? sorusunun cevabı da burada. Retinol, ciltteki hücrelerin yenilenmesini hızlandırarak, kırışıklık ve çizgilerin görünümünü azaltmaya, güneşe bağlı hasarları, sivilce lekeleri gidermeye, yeni sivilce oluşumunu engellemeye, kolajen dokuyu destekleyek, cildin elastikiyetini arttırmaya, yardımcı olur. Kısaca, retinol ”cilt yaşlanmasına karşı en güçlü silahımız, genç ve sağlıklı cildin ise anahtarıdır” diyebiliriz.

Retinol ile ilgili kişisel tecrübelerime gelirsek; Retinol içeren kremler sonbahardan kışa geçtiğimiz aylarda benim en favori ürünlerim oluyor. Nedeni ise zaman zaman yaşadığım akne problemine ve aknelerden kalan izlerimin toparlanmasına iyi geliyor olması ve istediğim güçlü anti-aging etkiyi sağlaması. Sadece bir haftalık bir kullanımda bile daha parlak ve canlı bir cilt gözlemleyebiliyorum. Dikkat ettiyseniz özellikle kış aylarında kullanıyorum, dedim.Çünkü retinollü ürünler kullanırken, cildi güneşten daha fazla korumak yani mutlaka bir güneş koruyucu ile birlikte kullanmak gerekiyor. Ben bu sebeple özellikle gece bakımı olarak kullanmayı tercih ediyorum.

Bahar aylarında da retinollü ürünler gece bakım rutininize eklenebilir, gündüzleri güneş koruma kullanmak şartı ile.

Leave a Reply